9 podstawowych zasad, które pozwolą Ci zaistnieć w mediach społecznościowych

| 09:31 Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach być albo nie być w mediach społecznościowych to być albo nie być na rynku. Dołączenie do jednej z sieci, stworzenie profilu to jednak dopiero początek długiej drogi. Oto kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci zaistnieć w pełni w mediach społecznościowych. Tak, aby wykorzystać w pełni ich potencjał dla budowy wizerunku swojej firmy i jej rozwoju.
  1. Uzupełnij swój profil/profile: Upewnij się, że w całości wypełniłeś swój profil w danej sieci. Absolutne minimum to zdjęcie profilowe, zdjęcie okładkowe, sekcja "O mnie" i podstawowe dane kontaktowe z adresem url do strony firmowej.

  2. Spójna wizualizacja: Logo, kolory, czcionki, słownictwo - powinno być takie same we wszystkich materiałach. Na stronie firmowej, w sieci społecznościowej, materiałach drukowanych, itd.

  3. Publikuj regularnie: Dodawaj regularnie posty, komentarze. Dla ułatwienia możesz skorzystać z wielu narzędzi automatyzujących taką pracę, które umożliwiają np. zaplanowanie publikacji w określonych odstępach czasu, jak HootSuite czy Buffer. Także Facebook umożliwia planowanie publikacji postów czy tworzenie notatek roboczych.

  4. Reaguj: Odpowiadaj na komentarze, pytania, wpisy innych użytkowników sieci.

  5. Skup się na Klientach: Publikuj wpisy i zamieszczaj materiały, które Twoi klienci lub potencjalni klienci mogą uznać za interesujące. Media społecznościowe to nie tablica ogłoszeniowa. Daj swoim klientom coś, co będzie im naprawdę przydatne.

  6. Publikuj z głową: Niech Twoje wpisy zawierają link zwrotny do Twojej strony firmowej czy strony produktowej.

  7. Obrazy: Używaj obrazów, zdjęć, grafik, infografik, które są lepiej odbierane, a także częściej udostępniane.

  8. Przygotuj się na płacenie: Bądź gotowy na to, by zapłacić za promowanie postów czy reklamy, przynajmniej w takich sieciach, jak Facebook. Możesz zacząć bez inwestycji, ale szybko okaże się, że nie daje to takich efektów, jak się spodziewałeś.

  9. Cierpliwość: Nie oczekuj oszałamiających efektów od razu. Wzrost popularności w mediach społecznościowych to powolny proces. Sukces wymaga czasu, pracy i cierpliwości.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: