10 sposobów na to, by być szczęśliwym w pracy

| 17:56 Dodaj komentarz
Nie każdy ma to szczęście, że praca to dla niego przyjemność. Szczególnie w poniedziałki dopada nas chandra, zniechęcenie, odrzucenie. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy poczuć się lepiej, nawet w niezbyt lubianej pracy.

Znajdź przyjaciela. To bardzo ważne, by mieć w pracy osobę, z którą możesz podzielić się swoimi uczuciami, porozmawiać o tym, co cię dręczy. Problem podzielony na dwoje staje się mniejszym problemem.

Życie osobiste pozostaw w domu. Staraj się nie myśleć o swoich prywatnych, domowych problemach w pracy. W pracy skup się na pracy.

Zrób sobie przerwę na lunch. Nawet na 20 minut. Odejdź od miejsca pracy, od komputera i zrób sobie krótki odpoczynek.

Zorganizuj sobie pracę. Co rano zrób listę zadań i trzymaj się harmonogramu. Zacznij od najważniejszych, priorytetowych zadań.

Myśl pozytywnie. Pamiętaj, to ty kontrolujesz swoje zachowanie. Jeżeli myślisz pozytywnie, czujesz się lepiej i niewiele rzeczy zburzy Twój dobry nastrój.

Znajdź swoją niszę. Czy jest coś, co wyjątkowo Cię interesuje? Cieszy? Bawi? Pasjonuje? Znajdź swoją niszę i pokaż, że w tym jesteś dobry, w tym Twoja wartość dla firmy.

Pytaj o opinię. Pytaj o opinię innych, nastaw swój umysł na ciągłe doskonalenie, na poprawę swojej pracy.

Unikaj negatywnych emocji. Trzymaj się z dala od firmowych plotkarzy, intrygantów, osób wiecznie narzekających. Ich negatywne emocje wpływają na Ciebie.

Nagradzaj sam siebie. Ukończyłeś trudne zadanie? Wręcz sam sobie nawet małą nagrodę. Może to być tabliczka czekolady, dobry deser, cokolwiek. To pora, żeby uczcić sukces.

Mów śmiało. Jeżeli jesteś niezadowolony z decyzji szefa, z opinii współpracowników - powiedz im o tym. Mów śmiało, nie trzymaj negatywnych myśli w sobie.

A Ty, jakie masz sposoby na zachowanie dobrego nastroju w pracy?
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: