Kara za piersi modelki

| 12:24 Dodaj komentarz
Dotykanie piersi modelki skończyło się karą. Jak uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie, telewizja TVN będzie musiała zapłacić 150 tys. zł kary za naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji w reality-show „Top model”.


Sprawa dotyczy trzech odcinków drugiej serii programu “Top Model. Zostań modelką” emitowanej w TVN jesienią 2011 roku. W jednym z nich juror Dawid Woliński dotykał piersi biorącej udział w programie Angeliki Fajcht.

W lipcu 2012 roku przewodniczący KRRiT podjął decyzję o ukaraniu stacji TVN za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich i rozpowszechnianie treści dyskryminujących w programie. Krajowa Rada stwierdziła m.in., że uczestniczki programu były negatywnymi wzorcami dla młodych ludzi, zachowanie jurorów show było niewłaściwe i naruszało godność kobiet w nim występujących, a w programie promowano nadmierne odchudzanie i prezentowano nagość. Na stację nałożono karę w wysokości 200 tysięcy złotych, stacja odwołała się od tej decyzji.

9 kwietnia br. Sąd Apelacyjny w Warszawie w znacznej części ją uwzględnił i podzielił argumentację przedstawioną przez regulatora. Zmniejszył jedynie karę dla nadawcy - do 150 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.
top model zostań modelką
foto: ModaiJa top model


źródło: WirtualneMedia

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: