Jak wykorzystać media społecznościowe do zwiększenia ruchu na stronie

| 08:54 Dodaj komentarz
Media społecznościowe to znakomite źródło kierujące ruch na Twoją stronę firmową czy bloga. Jest tylko jedno "ale" - wszystko wymaga czasu i cierpliwości.

Oto kilka porad, które pomogą Ci wykorzystać media społecznościowe do zwiększenia ruchu na stronie.
  • Praktyka małych kroczków: Zacznij od podstaw. Upewnij się, że do profili w mediach społecznościowych dodałeś link do swojej strony firmowej czy bloga. Upewnij się, że link jest również w Twojej biografii, jest kilkalny i widoczny na stronie (nie trzeba jej przewijać, by dojrzeć link).
  • Powtarzaj publikacje: Dodawaj wpisy w sieciach społecznościowych. Jest to szczególnie często praktykowane na Twitterze, gdzie żywot "tweet'a" jest bardzo krótki. Oczywiście, najlepiej dodawać wpisy o różnych porach, w różne dni, a nie jeden za drugim.
  • Odpowiednie linkowanie: Kiedy dodajesz wpis w mediach społecznościowych upewnij się, że zawiera właściwy link zwrotnych do wpisu na Twojej stronie. Oczywiście, warto i należy dodawać różnego rodzaju wpisy - statusy, zdjęcia, wideo - nie tylko linki, ale wartościowy ruch na stronę zapewni jedynie prawidłowy link zwrotny.
  • Blogerzy: Poproś zaprzyjaźnionych blogerów, fanów Twojego profilu, kontakty biznesowe o zamieszczenie linku zwrotnego do Twojej strony. To naprawdę nic nie kosztuje, czasami wystarczy poprosić, a może zdziałać cuda.
  • Reklamy: Niestety, czasami trzeba też sięgnąć do kieszeni. Płatna promocja profilu, np. w serwisie Facebook, to możliwość pozyskania nowych fanów, a co za tym idzie - użytkowników, którzy zaczną odwiedzać Twoją stronę. Nie musisz od razy wydawać ogromnych pieniędzy. Zaplanuj pojedyncze kampanie, w różnych sieciach społecznościowych i sprawdź, które działają - czyli naprawdę kierują ruch na Twoją stronę.
A Ty, jakie znasz ciekawe sposoby na wykorzystanie mediów społecznościowych? Podziel się nimi z nami w komentarzach.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: