Jak się ubrać na snowboard?

| 08:30 Dodaj komentarz
Choć wciąż jesteśmy skazani na upały, warto już dziś pomyśleć o nadchodzącym, zimowym sezonie, aktywnym stylu życia i zimowych sportach. Jednych z popularniejszych, i to od lat, jest snowboarding. Jeszcze nie próbowaliście? Najwyższy czas wskoczyć! Jazda na desce po ośnieżonych stokach to bowiem prawdziwy fun i nieprzemijający trend!

spodnie snowboardowe

Odrobina teorii

Snowboarding to sport zimowy polegający na jeździe lub wykonywaniu ewolucji na desce snowboardowej. Za początek snowboardingu można uznać rok 1965, kiedy Sherman Poppen wymyślił "snurfera", choć zjeżdżanie po zaśnieżonym stoku na jednej desce było praktykowane już wcześniej. Dyscyplina wprowadzona została do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku.
Konkurencje i style uprawiania snowboardingu można podzielić na cztery grupy:
Freestyle – styl polegający na wykonywaniu jak najefektowniejszych trików, głównie z wykorzystaniem konstrukcji takich jak skocznie, raile, boxy. Można go uprawiać zarówno na górskich stokach jak i w snowparkach, czy nawet w mieście. Składają się na niego takie konkurencje i style jak Half-pipe, Big Air, Slopestyle, Jibbing.
Styl alpejski – skupia się na jak najlepszej kontroli nad deską podczas jazdy po przygotowanym stoku. Można tutaj wyróżnić jazdę wyścigową i Extremecarving.
Freeride – polega na jeżdżeniu poza przygotowanymi trasami.
Snowcross (snowboard cross, boardercross) – jazda na czas po trasie z przeszkodami. W finałach zawodów snowcrossowych zwykle ściga się 4 lub 6 zawodników, z których szybsza połowa przechodzi do następnego etapu.
Snowboarding to już konkurencje olimpijskie. Są wśród nich (w nawiasie rok wprowadzenia): Half-pipe (1998), Slalom gigant równoległy (2002), Snowboard cross (2006), Slopestyle (2014), Slalom równoległy (2014).

Modnie i stylowo na stoku

Kiedy mamy już modną deskę, czas na modny ubiór. W dzisiejszych czasach skompletowanie stylowego stroju nie powinno Wam sprawić kłopotu. Wybór jest wielki i można się bez problemu ubrać modnie i stylowo od stóp do głów.
Podstawa, to oczywiście, spodnie snowboardowe!
Wybierając je, należy zwrócić uwagę nie tylko na markę, fason czy kolor, ale przede wszystkim na parametry!

Przewodnik po spodniach snowboardowych

Dla ułatwienia, przygotowałem mini przewodnik po spodniach snowboardowych , korzystając z serwisu oferującego bodaj największy ich wybór (źródło informacji i zdjęć na końcu artykułu). Na co zwracać uwagę przy wyborze spodni snowboardowych?
Przede wszystkim powinny być wykonane w systemie ułatwiającym oddychalność. Dalej, zwróćmy uwagę na ergonomiczne kształty, dodatkowe warstwy z tyłu spodni, funkcjonalne kieszenie (m.in. na udach i z tyłu), strategicznie klejone szwy, na to czy są dwuwarstwowe.
Markowe i dobre modele mają również otwory wentylacyjne na suwak, ocieplacz w dolnej części nogawki, zamek błyskawiczny umożliwiający dopięcie kurtki do spodni, oddychalne podszycie spodni, wentylatory na zamek wyściełane siateczką, regulowany obwód talii, ocieplane kieszenie na dłonie, kieszenie z tyłu i na nogawkach, wzmocnione obszycie na dole nogawki oraz nogawkę wewnętrzną z zaczepem do sznurówek.
Dla prawdziwych maniaków tego sportu jest jeszcze "kabura" na rękawice przy nogawce, krój Ergo Fit, potrójne wzmocnienie w pasie, regulowany obwód pasa, ciepłe kieszenie na zmarznięte dłonie, fartuch śnieżny na but, ukryty schowek na skipass, wywietrzniki wypełnione siatką czy ozdobne wisiorki i inne, markowe gadżety.

Jak widzicie, spodni snowboardowych jest mnóstwo. Różnią się krojem, fasonem, kolorami, parametrami i dodatkowymi gadżetami. Jest w czym wybierać! Wybór należy do Was!

Zapraszam na www.360sklep.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: