Zdrowy - i biały - uśmiech!

| 15:33 Dodaj komentarz
Słynny hollywoodzki uśmiech przestał już tak naprawdę być wyłącznie hollywoodzki, a stał się światowy. Zdrowy – i biały! - uśmiech nie jest domeną wyłącznie gwiazd filmowych, ale powinien promieniować z każdych ust.Piękny uśmiech to lepsze samopoczucie, nie mówiąc o wyglądzie, to lepsza samoocena, pewność siebie, ulga. Z takim uśmiechem łatwiej o pracę czy nawiązanie kontaktów towarzyskich. W jego uzyskaniu pomoże Ci stomatologia estetyczna, bardzo drogie zabiegi laserowe, ale mam też dobrą, a nawet doskonałą wiadomość! Wybielić zęby można… samemu w zaciszu swojego domu! Tak, to możliwe, wygodne, bezbolesne, lekkie, łatwe i przyjemne.

Wszystko za sprawą kilku najnowszych hitów w dziedzinie wybielania zębów, jakim są paski wybielające czy żele wybielające! Idealne rozwiązanie dla tych, którzy alergią reagują na samą myśl o wizycie w gabinecie dentystycznym. Nie mówiąc już o kawoszach czy palaczach, u których żółty, a nawet czarny nalot na zębach to wręcz norma. Norma, której jak najszybciej należy się pozbyć!

Dlaczego piszemy, że jest to hit? Zacznijmy od porównania dostępnych metod. W wyniku zabiegu przeprowadzonego w gabinecie stomatologicznym efekt tak naprawdę utrzymuje się góra do kilku miesięcy. I od nowa czeka nas droga przez mękę – wciąż kolejne zabiegi. Zabiegi laserowe nie należą do tanich, są po prostu drogie. Niektóre z zabiegów, o czym nie wszyscy wiedzą, powodują, niestety, powodują później problemy z psującymi się zębami, a to oznacza kolejną wizytę u dentysty i, oczywiście, kolejne wydatki.

Znane są też domowe, babcine sposoby na wybielanie zębów w domu. Należy do nich chociażby mieszanie pasty do zębów z sodą oczyszczoną, solą czy proszkiem do pieczenia. Tanie na pewno są, ale czy skuteczne i zdrowe? Niestety, stosując takie metody, przyznajmy że dość archaiczne, narażamy się na zniszczenie szkliwa, a tym samym zdarcie naturalnej ochrony przed bakteriami i chorobami zębów, na podrażnienie dziąseł, a nawet ich bolesne krwawienie.

I tu wracamy do naszych hitów. Metod prostych, tanich i – co najważniejsze – skutecznych, bo przetestowanych. Do jednej z popularniejszych należą paski wybielające. Nie zrujnują naszej kieszeni, a zabieg możemy przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Niestety, i one nie są pozbawione wad. Substancja aktywna znajdująca się na paskach nie dociera w szczeliny pomiędzy zębami, bywa że cały czas się zsuwają, dlatego też zabieg musi być wykonywany na leżąco.

Kolejną metodą zdobywającą coraz większą popularność jest Hydrogen Peroxide. Substancja zawarta w gęstym żelu wybielającym z nakładką. Nakładka pozwala utrzymać substancję na miejscu, a sam żel w połączeniu ze śliną pieni się i dzięki temu naprawdę dociera w każdy zakamarek szczęki czy szczeliny między zębami. Bezpieczny dla naszego zdrowia i zbawiennym dla hollywoodzkiego uśmiechu środkiem wybielającym zęby, który zawiera wspomnianą substancję jest iBright. Produkt ten jest dodatkowo wzbogacony w azotan potasu zmniejszający nadwrażliwość zębów oraz substancje chroniące szkliwo i nawilżające jamę ustną. Co równie ważne, nie ma mowy o żadnych nieprzyjemnych czy niezdrowych efektach ubocznych takiego domowego wybielania.

Jak widzisz, metod wybielania zębów jest co najmniej kilka, każda z nich ma swoje wady i zalety. Wybór należy do Ciebie. Jedyny pewnik w tej całej materii – nie czekaj i zacznij już! Zdrowy i biały uśmiech sprawi bowiem, że i Ty poczujesz się, jak hollywoodzka gwiazda!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: