Dom aukcyjny w parku

| 09:22 Dodaj komentarz
Wyobrażacie sobie aukcje dzieł sztuki, w otoczeniu jeszcze piękniejszej przyrody?


Nowa siedziba domu aukcyjnego Desa Unicum powstaje na Jazdowie, a dokładnie w narożniku zabytkowego parku Ujazdowskiego. Będzie to awangardowy pawilon, gdzie znajdzie się również miejsce na kawiarnię, a to wszystko przykryte trawiastym dachem. Inwestorem jest spółka Art. House, która zakupiła 1,7 tysiąca metrów kwadratowych terenu wraz z pozwoleniem na budowę.

Dom aukcyjny to miejsce, które prowadzi bardzo specyficzną działalność i adaptacja do tego istniejących budynków bywa problematyczna. Dlatego właśnie Desa postanowiła podjąć odpowiednie kroki, kiedy tylko dowiedziała się o możliwości wykupu działki w enklawie przy parku Ujazdowskim. To bardzo dobra lokalizacja, gdyż znajduje się ona praktycznie w samym centum Warszawy, tuż obok ambasad. Oznacza to dużo większe bezpieczeństwo niż w innych rejonach miasta, które jest szczególnie ważne jeżeli chodzi o aukcje dzieł sztuki – bezpieczeństwo dzieł sztuki oraz klientów to rzecz priorytetowa.

Pawilon został zaprojektowany przez architekta, który dodał kondygnację podziemną oraz dopracował architekturę całego budynku. Budynek Desy będzie miał lekki charakter, którego nadadzą mu z pewnością przeszklone ściany. Dach pawilonu zostanie obsiany trawą, ale nie będzie możliwości chodzenia po nim. Będzie to nieco wyglądem przypominać pagórek lub domek niziołków z sagi Tolkiena – jak kto woli. Na partnerze znajdzie się Imagine Corner – taką nazwę będzie nosić nowy budynek Desy. Jest to bezpośrednie nawiązanie do tytułu jednej z piosenek Johna Lennona, lidera grupy The Beatles oraz patrona sąsiadującej ulicy. Co więcej, przed budynkiem ma stanąć pomnik poświęcony Lennonowi, którego wstępne szkice zostały już wykonane. Mimo to, że stosowanie w Warszawie angielskich nazw jest ostro krytykowane, to właściciele Desy nie zniechęcają się. Inwestycja ma być gotowa za rok. Nie będzie posiadać podziemnego parkingu, lecz zaplanowano kilka miejsc postojowych, które będą zlokalizowane od strony ulicy Johna Lennona. Dla tych którzy nie znają miasta - jest to dosłownie kilka kroków, a spacer w takiej okolicy jest czystą przyjemnością.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: