Jakich tkanin użyć na początku projektowania?

| 14:05 Dodaj komentarz
Na rynku polskim coraz większą popularnością cieszą się zawody krawieckie oraz projektanta odzieży. Powstaje coraz więcej szkół zawodowych, kładących nacisk na praktykę oraz biorących udział w konkursach zarówno państwowych, jak i międzynarodowych. Wiele osób myśli, że krawiec powinien umieć tylko szyć: otóż nie!

Winien również znać podstawy projektowania, by w razie specyficznych uszkodzeń ubioru, móc je w nowoczesny sposób zaszyć. Osoby aspirujące na oba zawody bez wątpienia powinny posiadać obycie z różnymi materiałami; w końcu nie wiadomo, z czym przyjdą kolejni klienci bądź, jaki materiał będzie w modzie. W celu osiągnięcia mistrzostwa w swoim warsztacie, należałoby wpierw zacząć od podstaw i pracy z jednym z najprostszych materiałów, którymi są tkaniny bawełniane.

Bawełna to materiał bardzo przewiewny, wchłaniająca ludzki pot nie zostawiając nieprzyjemnego zapachu czy mokrych plam. Jedyną wadą owego materiału jest wysoka podatność na gniecie się, ale dokładając do niej domieszkę elastyny, stanie się naszym ulubionym materiałem.

Wiele internetowych czy stacjonarnych sklepów oferuje bardzo szeroki wybór owych materiałów. Wśród nich znajdziemy propozycję Sklepu CottonBee. Materiały bawełniane, jakimi dysponują, posiadają certyfikat OEKO-TEX. Jest to jeden z najważniejszych certyfikatów dla wyrobów włókienniczych. Nadawany jest produktom, które są pozbawione substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka. W sklepie znajdziemy pięć podstawowych materiałów: kreton, satyna, woal, gabardyna, płótno a’la len.

Przy każdym materiale znajdziemy informacje o cenie za wybrany wzór bądź stworzony własnoręcznie, szerokości nadruku, gramaturze, liczbie nitek i wątku na 1 dm, zmianie wymiarów po praniu oraz najlepszej temperaturze oraz metodzie prania.

Każdy krawiec czy projektant winien posiadać odpowiednie umiejętności korzystania z wyżej wymienionych materiałów. W przeciwnym razie nie osiągnie sukcesu w swojej branży i nigdy nie będzie pracował na własny rachunek. Bawełna jest jednak na tyle przyjaznym w obszyciu materiał, że nikt nie powinien mieć z tym problemu.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: