Świetlny profil Fryderyka Chopina na Pałacu Kultury i Nauki

| 20:12 Dodaj komentarz
Akcja miejska towarzysząca inauguracji 12. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i Jego Europa.


15 sierpnia w Filharmonii Narodowej rozpocznie się dwunasta już edycja festiwalu Chopin i Jego Europa, jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Z tej okazji organizator - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, przygotował wieczorną akcję w przestrzeni miejskiej, przypominającą warszawiakom o tym ważnym w życiu miasta wydarzeniu.
Charakterystyczny profil Fryderyka Chopina zostanie wyświetlony na elewacji Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosta, statyczna iluminacja wkomponuje się w przestrzeń miasta przypominając mieszkańcom i turystom, że Warszawa była dla niego miejscem szczególnym. To tutaj Chopin spędził pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. Dziś Warszawa jest takim miejscem dla wszystkich wielbicieli jego muzyki. W stolicy znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina z największą kolekcją chopinianów na świecie. Tutaj również odbywają się najważniejsze wydarzenia związane z kompozytorem - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa.
Akcja miejska towarzyszy inauguracji dwunastej już edycji Festiwalu, którego program, poza twórczością Chopina oferuje również muzykę najbliższych mu kompozytorów - Bacha, Mozarta, Haydna czy Belliniego. Gośćmi tego wydarzenia będą znakomite orkiestry, wybitne zespoły kameralne, wielkie sławy światowej pianistyki, a także triumfatorzy ostatniego Konkursu Chopinowskiego.
Podczas akcji miejskiej będzie można wygrać bilety na wybrane koncerty festiwalowe. Wystarczy przesłać ciekawe zdjęcie projekcji na Pałacu Kultury. Więcej informacji o konkursie na facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (http://bit.ly/ChopinNaPalacu).
Świetlny profil Fryderyka Chopina na Pałacu Kultury i Nauki
Projekcja wizerunku Fryderyka Chopina na elewacji budynku PKiN (od strony ul. Marszałkowskiej)
15 sierpnia, godz. 21.00-24.00, Pałac Kultury i Nauki
Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: