5 stylizacyjnych błędów, które mogą się zdarzyć każdemu

| 17:46 Dodaj komentarz
Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z modą, czy jesteś prawdziwym dżentelmenem, czy wręcz uznanym dandysem, na pewno kiedyś w życiu udało Ci się popełnić choć jeden z poniższych błędów. Nie przejmuj się, nie jesteś jedyny. Zdarza się każdemu. A co? Oto 5 stylizacyjnych błędów, które mogą się zdarzyć każdemu.

Błąd 1: Fatalne krawaty

Bardzo często można spotkać mężczyzn, którzy noszą wręcz brzydkie krawaty. Brzydkie, bo wyglądają, jak wyciągnięte z garderoby dziadka, albo prezent pod choinkę od złośliwej cioci. Niemodne, przestarzałe, krzykliwe, nie pasujące do nowoczesnego garnituru. Nie zawsze muszą być krzykliwie kolorowe. Mogą być stonowane, szare, ale jeśli zakładamy je do kolorowej koszuli, to również mamy dysonans. To samo dotyczy krawatów w barwy klubowe o Myszce Miki czy, skądinąd, słodkich misiaczkach nie wspominając. Zamiast tego warto zainwestować w klasyczne krawaty, które można nosić i przez dwie dekady i nigdy nie będą wyglądały na przestarzałe. Może to być ciemnogranatowy krawat jedwabny albo ciemnoczerwony czy bordowy krawat z grenadyny. Te dwa krawaty wystarczą Ci na wszystkie, formalne i mniej formalne okazje.
Błąd 2: Czarne kurtki i czarne garnitury
Zbyt wielu młodych ludzi inwestuje w czarne kurtki - najczęściej skórzane - i czarne garnitury. Myślisz, że to fantastyczna sprawa, bo czarny garnitur nadaje się na spotkanie w interesach i na pogrzeby. Tak, ale tylko do tego się nadaje. A ile masz takich spotkań w tygodniu?
Zamiast tego powinieneś kupić ciemny, granatowy garnitur lub grafitowy. Mają zdecydowanie więcej zastosowań i można je łączyć na różne sposoby.
Błąd 3: Buty z kwadratowymi noskami
Trzeci błąd, nieatrakcyjne buty z kwadratowymi, szerokimi noskami. Ten styl widoczny jest tylko w tanich, wręcz kiepskich butach. A buty świadczą o mężczyźnie. To jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracają uwagę nie tylko Panie. 

Błąd 4: Zbyt wiele dodatków jednocześnie

To błąd początkujących fashionistów. Gdzieś, kiedyś usłyszeli, że dodatki są modne, więc stosują je. Problem w tym, że wszystkie naraz, w nadmiarze i w nieładzie. Najpierw poznaj pewne zasady, dowiedz się więcej o wzorach i kolorach, o tym, jak można je łączyć. Z czasem dodawaj różne akcesoria, ale nie tak, by przytłaczały całą stylizację. Ludzie nie będą w stanie spojrzeć Ci prosto w oczy, bo zbyt wiele będzie ich rozpraszało w Twoim ubraniu. 
Błąd 5: Kupowanie na wyprzedażach.
Dlaczego coś jest w wyprzedaży? Bo nie sprzedało się w pierwszej kolejności. Dlaczego się nie sprzedało? Bo jest kiepskiej jakości, niemodne, albo ma jeszcze jakieś inne defekty. Nie oszczędzaj na ubraniach. Kupuj najlepsze jakościowo, a odpłacą Ci się w dwójnasób. Zaoszczędzisz natomiast, jeżeli będziesz kupował tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Dobrze zorganizowana garderoba to nie przepełniona szafa z tysiącem koszul i setką garniturów.
A Tobie, jakie błędy zdarzyło się już popełnić, a jakich uniknąć?
(oprac. na podstawie. Gentleman's Gazette)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: