6 filmowych postaci, na których możesz wzorować swój styl!

| 07:55 Dodaj komentarz
Kino od zawsze było soczewką, w której mogliśmy przeglądać świat z innej perspektywy. Światem aspiracji, ideału, pragnień. Hollywood to też kolebka ikon mody i stylu, symboli statusu, z których często możemy czerpać pozytywne wzorce. 

Kultowi bohaterowie uosabiają to, kim powinien być prawdziwy dżentelmen, przekonują, że styl jest ponadczasowy. 

Lista 6 filmowych postaci, na których możesz wzorować swój styl nie jest może klasyczną listą "Największych gentlemanów świata", ale z pewnością znajdziesz w nich coś urzekającego. JAY GATSBY

Bez względu na to, czy będzie to klasyczna wersja Roberta Redforda czy nowoczesna wizja Leonardo DiCaprio - Jay Gatsby w "Wielkim Gatsby" emanuje wszelkimi cechami dżentelmena! 
Bohater wojenny, odnoszący sukcesy biznesmen, romantyk. Jest charyzmatyczny, nosi w sobie tajemnicę, prowadzi wystawne życie... Jay Gatsby pasuje do każdego z tych opisów.
Jego styl jest znakomity. Niezależnie od tego, jak wystylizowane i bogate ubranie nosi, nosi je tak, jakby się w nim urodzi! Ma przy tym urok i dobre maniery.
Bądź jak Gatsby: Kultywuj atrakcyjny i pełen szacunku styl relacji z innymi.

VITO CORLEONE

Musi być coś czarującego w self-made man'ie, który buduje imperium.  Co prawda, Marlon Brando grający Vito Corleone in Ojcu Chrzestnym gra zbrodniarza, ale jakże urokliwego!  Niektóre jego praktyki nie były zgodne z prawem czy etyczne, ale pamiętaj,  że Vito Corleone stał się potężnym człowiekiem niosąc pomoc rodzinie i przyjaciołom. Był też człowiekiem szanowanym nie tylko przez rodzinę i przyjaciół, ale i przez swoich wrogów. Idealnie balansował na granicy pomiędzy wzbudzaniem strachu a wzbudzaniem szacunku. A przy tym, zwróć uwagę, jak się ubiera i jak się nosi!
Oczywiście, nie musisz być od razu szefem mafii, ale możesz przecież pomagać innym, prawda?
Bądź jak Vito Corleone: Zdobądź władzę, szacunek i lojalność, będąc prawdziwym przyjacielem.

ATTICUS FINCH

Prawdziwy dżentelmen ma swoje ideały. Jest coś, w co wierzy i nigdy się nie ugnie w swoich poglądach, niezależnie od konsekwencji. Taki jest Atticus Finch, sportretowany przez Gregory Peck'a w amerykańskim klasyku Zabić drozda, który jest białym prawnikiem broniącym czarnoskórego oskarżonego o gwałt. Atticus nie słucha tłumu, który żąda natychmiastowego wykonania wyroku, nie sugeruje się rasą, broni człowieka bo wierzy, że ten jest niewinny. Nie zwraca uwagi ni czasu na opinie, które nie mają znaczenia, ale też traktuje każdego z szacunkiem. Atticus Finch to uosobienie dżentelmena z Południa, który pokazuje, co to znaczy mieć wartości. Przy tym zachowuje swoje przekonania z pewnym stopniem rezerwy. Nie jest inwazyjny wobec innych, nie próbuje na siłę narzucić innym swego zdania. Przyjmując podobne do niego zachowanie, staniesz się osobą szanowaną ze względu na swoje stanowisko.
Bądź jak Atticus Finch: Broń twardo swoich przekonań, nie zmuszaj do nich innych.

JIM STARK

“Gentleman” to nie jest może pierwsze słowo, które przychodzi do głowy, kiedy myślimy o kimś takim, jak Jim Stark. Ale na pewno James Dean grający go w Buntowniku bez powodu stał się ikoną stylu, z równie ikoniczną czerwoną kurtką na czele. Przynajmniej dla zbuntowanych nastolatków. Jest na tyle charyzmatyczny i uroczy, że przyciągnie uwagę każdej dziewczyny w szkole. Jest troskliwy - czego dowodem jego uczucie do rodziców. Oczywiście, pod presją uwidaczniają się jego wady, ale któż ich nie ma? Jest też grzeczny, dobrze ułożony, szczery, uczciwy. Włosy, czerwona kurtka i zachowanie może nie pasują do definicji dżentelmena, ale w niektórych kręgach są jak najbardziej ikoniczne.
Bądź jak Jim Stark: Znaj granicę między prawdziwym ja a zuchwałym ja. Wyraź swoje myśli i pragnienia, nie raniąc przy tym innych.

DANNY OCEAN

Skazany przestępca, wiecznie na krawędzi prawa. Kolejny, nietypowy przykład. Ale ma w sobie to coś - wzbudza zaufanie! Na pierwszy rzut oka Danny Ocean – grany przez George'a Clooney'a w Ocean’s Eleven i kolejnych odcinkach - to ktoś, kto powinien resztę swojego życia spędzić w więzieniu. Ale naprawdę urzekające jest to, jak ślepo podążają za nim jego przyjaciele. To, co robi, nie wynika wyłącznie z chęci posiadania pieniędzy. Robi to z miłości i by być z kobietą, którą kocha. Jest dżentelmenem, który postawił na miłość i zrobi wszystko, by dążyć do szczęścia z ukochaną osobą. Jest zdolny do tego, ponieważ wkłada w to wiele wysiłku. Nawet, jeżeli to, co robi jest nielegalne i nieetyczne. Wie, czego chce i na tym się skupia. I w końcu to dostaje!
Bądź jak Danny Ocean: Bądź wystarczająco zmotywowany, by osiągnąć swój cel.

JAMES BOND

Tej postaci nie mogło zabraknąć na naszej liście! Nieważne czy będzie to Sean Connery, Pierce Brosnan, Daniel Craig, czy ktokolwiek na długiej dość liście, James Bond to międzynarodowa ikona dżentelmena. Jego umiejętności, zdolności, styl, charyzma są zawsze - kinowo - idealne. Bez względu na to, czy zabiera się za niebezpiecznego terrorystę, czy też uwodzi jakąś fatalną femme. Jego styl jest bez zarzutu! Może balować całą noc w smokingu lub wynurzyć się właśnie z opresji na środku Morza Śródziemnego, a i tak będzie nieskazitelnie ubrany, czysty, idealnie uczesany. Jego charyzma i magnetyczne przyciąganie kobiet są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe. Jego apetyt seksualny nigdy nie jest postrzegany, jako niegrzeczny czy nietaktowny. James Bond to synonim luksusowych limuzyn, pięciogwiazdkowych hoteli i romantycznej charyzmy. Szczerze mówiąc, prawie niemożliwe jest skopiowanie jego stylu w realnym życiu. Jest prawie pewne, że nigdy nie dostaniesz licencji na zabijanie, ale możesz spróbować przejąć choć niektóre jego cechy. Pamiętaj, gorszy od dżentelmena, który zawodzi, jest tylko dżentelmen, który nie próbuje!
Bądź jak James Bond: Zbuduj zaufanie, które przebija przez wszystko inne - charyzmę, uśmiech, ubiór i maniery. A przede wszystkim, naucz się działać pod presją!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: