8 prostych sposobów, jak poprawić swój wygląd i styl

| 09:33 Dodaj komentarz
Mój wygląd świadczy o mnie. A czy Twój styl oddaje dobrze to, kim naprawdę jesteś? A może chcesz go zmienić? Oto 8 prostych sposobów, jak poprawić swój wygląd i styl.
1. Dbaj o swoje rzeczy

a) Noś dopasowane garnitury i spodnie. Nawet jeżeli kupujesz gotowe, a nie zamawiasz ich u krawca, zadbaj o to, by nie były za duże czy za małe. 
b) Noś dobre jakościowo buty. Nie da się wyglądać dobrze w kiepskich butach.  
c) Kupuj rozsądnie, kupuj wtedy, kiedy czegoś potrzebujesz, a nie wtedy, kiedy czegoś chcesz. Dobieraj ubrania do okazji, dress code'u, do tego, czego akurat potrzebujesz zawodowo i prywatnie. 

2. Uważaj na język ciała

a) Dobry ubiór to dopiero połowa sukcesu. Powinieneś też uważać na język ciała, który jest jedną z najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

b) Istotna jest Twoja postawa, to, jak chodzisz, mówisz, jak gestykulujesz. Stój wyprostowany, siedź prosto, mów wolno i jasno, mocno ściskaj dłoń przy powitaniu i noś się z klasą. 

3. Zainwestuj w dobrą perfumę i... w jeszcze jedną dobrą perfumę.

Tak, perfumy są nie tylko dla kobiet. Elegancki dżentelmen dobrze pachnie. Na początek zainwestuj w choć dwie dobre perfumy czy wody toaletowe - jedną na co dzień i jedną na wieczorne wyjścia. 

4. Dbaj o higienę.

Teoretycznie nie powinno się o tym przypominać, a jednak. 

a) Bierz kąpiel przynajmniej dwa razy dziennie. Korzystaj regularnie z dezodorantów. 
b) Pozbądź się włosków z nosa i uszu. Nie czekaj, aż wyrosną na tyle długie, że staną się wręcz odrażające.
c) Regularnie czyść zęby i dziąsła. Płucz usta odpowiednimi płynami.
d) Nie żałuj pieniędzy na dobrego fryzjera.
e) Zadbaj o wąsy czy brodę. Same rosną, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji.


5. Nigdy nie zapominaj o dobrych manierach
Dobre maniery są ponadczasowe. Otwórz, przytrzymaj drzwi, by przepuścić kobietę czy kolejną osobę za Tobą. Używaj słów i zwrotów takich, jak przepraszam, dziękuję, pan pierwszy, jak się pani czuje, jeżeli można. Dobrą praktyką jest również prawienie komplementów. Zważ jednak na różnicę: komplementów, a nie przesłodzonych  frazesów! 

6. Utrzymuj swoje ciało w dobrej kondycji
a) Chodź na siłownię, na fitness, biegaj, ćwicz. Na początek wystarczy trzy razy w tygodniu. Twoje ciało doceni wysiłek i odpłaci Ci się dobrą kondycją i zdrowiem. 
b) Dbaj o zdrowie. jedz mniej śmieciowego jedzenia, postaw na warzywa i witaminy. Będziesz wyglądać lepiej i poczujesz się lepiej
c) Pij dużo wody. 

7. Ucz się całe życie
a) Można by powiedzieć żartobliwie, że mózg nieużywany zanika. Dlatego też wymaga stałych ćwiczeń z myslenia. 
b) Szukasz nowej pracy, nowych wyzwań? Naucz się czegoś nowego! 
8. Zadbaj o odpowiednie dodatki
Pamiętaj, diabeł tkwi w szczegółach. Zadbaj więc o odpowiednie dodatki. Akcesoria dodadzą uroku nawet najnudniejszej stylizacji. O damskich torebkach powstają już wręcz dowcipy i miejskie legendy, ale i dla mężczyzny torba jest nieodzownym atrybutem. Dla dżentelmenów polecamy muchy i spinki do mankietów. Nie przesadzaj jednak z ilością dodatków, szczególnie jeżeli chodzi o biżuterię. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: