Limitowane wieczne pióra z prywatnych kolekcji na unikatowej wystawie w Galerii Mokotów

| 20:36 Dodaj komentarz
Anonimowi, prywatni kolekcjonerzy udostępnili Galerii Mokotów na dwa tygodnie trzydzieści wyjątkowych wiecznych piór. Nie można ich zobaczyć nigdzie poza strefą The Designer Gallery w warszawskiej Galerii Mokotów. Niektóre są warte tyle, co bardzo dobry samochód, ale nie są na sprzedaż.
Rzeczniczka Galerii Mokotów Diana Kopycka podkreśla, że jest dumna z wystawy, gdyż udało jej się zdobyć zaufanie prywatnych kolekcjonerów. Przekonała ich do idei The Designer Gallery, jako "wyjątkowego miejsca do prezentowania rzeczy wspaniałych, których nigdzie nie można kupić".
Tomasz Jóźwiak, brand manager firmy Montblanc uważa, że wystawa jest "wyjątkowa na skalę światową". Według niego takie okazje zdarzają się raz na 50 lat, czyli praktycznie raz na całe życie.
Nie ukrywa również, że wystawa może zachęcać do tworzenia własnych kolekcji i zyskownych inwestycji. Według niego wartość markowych wiecznych piór z limitowanych serii nigdy nie spada, a niektórych egzemplarzy stale rośnie. Przykładem może być wieczne pióro poświęcone Agacie Christie. Na początku lat dziewięćdziesiątych jedno pióro wyceniano na kilka, a teraz na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podobnych przykładów jest według niego znacznie więcej i dotyczy to nie tylko piór produkowanych od 111 lat przez Montblanc.
Na wystawie zobaczyć można pióra wielu marek, a wśród nich jedno z dziewięciuset piór limitowanej serii Elizabeth I Montblanc. Model jest wyrazem hołdu dla życia i panowania Elżbiety I. Korpus z bordowej żywicy symbolizuje szaty królowej, a majestat królewskich insygniów uświetniają zielone kamienie. Umieszczone na czapce motto "Video et taceo" ("Obserwuj i milcz") przypomina jedną z zasad, którymi kierowała się władczyni podczas swoich ponad czterdziestoletnich rządów (1558 - 1603).
Wśród "królewskich" egzemplarzy wyróżnia się także pióro Prince Regent, które pochodzi z serii "Patroni sztuki" i stanowi hołd złożony królowi Wielkiej Brytanii - Jerzemu IV. Ciemnoniebieski wzór w wersji z pozłacanym srebrem to iście królewska kompozycja. Nakładka jest ozdobiona koroną, tworzącą jednocześnie delikatną całość w królewskim stylu.
Dbałością o detale, kunsztem wykonania i projektem zachwycać mogą wszystkie zebrane tu produkty Montblanc, Montegrappa, Pelikana czy Viscontiego. Każde pióro o czymś opowiada, nawiązuje do wielkich odkrywców, władców, postaci ze świata filmu czy przełomowych wydarzeń.
Organizatorzy wystawy zwracają uwagę szczególnie na te poświęcone bardzo znanym kobietom. Bardzo ważne są dla nich nawet najmniejsze, ale - jak się okazuje - bardzo ważne detale. Detale, które odnoszą się do poszczególnych sławnych Pań nadają dedykowanym im piórom wiecznym szczególnego uroku.
Na przykład egzemplarz poświęcony niekwestionowanej ikonie kina Grecie Garbo jest subtelny, a jednocześnie wyrazisty, z perłą na klipsie. Pióro zostało wyprodukowane w 2005 roku - w stulecie urodzin aktorki. Jest kolejnym z linii "Diva", poświęconej w poprzednich latach innym ikonom kina - Ingrid Bergman i Marlenie Dietrich. Klips w piórze dedykowanym niemieckiej aktorce i piosenkarce jest w kształcie krawata, jakże charakterystycznego dla jej siły charakteru i osobowości.
Zapoznanie się z detalami pozwala oceniać te przedmioty z zupełnie innej perspektywy i zrozumieć dlaczego są tak cenne dla kolekcjonerów. Dlatego organizatorzy wystawy zachęcają do zapoznania się z dość szczegółowymi opisami, które są przy wszystkich egzemplarzach.
Wyjątkowa wystawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych w The Designer Gallery Studio na Poziomie I Galerii Mokotów. 3 kwietnia wieczne pióra wrócą do prywatnych kolekcjonerów i być może już nigdy nie będą pokazywane publicznie.
Materiał powstał we współpracy z Galerią MokotówŹródło informacji: Centrum Prasowe PAP
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: